KATEGORİLER
Ürünlerimiz
Headend Sistem Nedir
Ürün Adı Headend Sistem Nedir
Ürün Kodu
Ürün Açıklaması  
Head-end (SMA TV) sisteminin çeşitlerini analog ve sayısal olarak çeşitlendirebiliriz.
Burada yayın sistemi önemlidir. Hangi yayın sistemi kullanılırsa Head-end sistemi ona göre seçilmelidir. Son çıkan teknolojide artık sayısal yayıncılık daha gözde olduğu için bu sistem kullanılmaktadır.
Head-end sistemlerini ayrıca kullanıcı sayısına göre de çeşitlendirmek mümkündür. Burada abone sayısına göre sınıflandırma yapmak mümkündür. Bazı yerlerde 30 abone yeterli olurken sitelerde 3000 ‘ e kadar çıkmak mümkündür. Ayrıca, kullanılan modülatör tipine göre de çeşitlendirme olabilmektedir. Burada da tek yan band ve çift yan band olmak üzere iki çeşit söylenebilir. Bununla ilgili şu ana kadar daha çok anlatılan tip tek yan band tipidir. Bağlantı yapısını incelerken sistemi bir bütün olarak değerlendirmek gerekmektedir. Çanak antenden başlayarak yükselticiye gelene kadar elemanlar incelenmelidir. .HEAD-END dağıtım sisteminde sinyalin kalitesini, sistemin bütün parçaları ayrı ayrı etkilemektedir. Bu nedenle sistemi kuracağımız zaman işin başından sonuna kadar titiz olmak zorundayız. Sistemde öncelikli olarak kullanılan kablodan kaynaklanan sorunlar olabilir. Bunun için kullanılacak kablo cinsi önemlidir. Profesyonel sistemlerde bu özellik göz önünde bulundurulur. Kullanılacak kablonun uzunluğu da önemli bir unsurdur. Eğer çok uzun kablo kullanılırsa ilerleyen hatlarda sinyal zayıflar ve yayın etkilenir. Tesisatı döşeyeceğiniz yerler bile önemlidir. Kablonun geçtiği yer enerji hattına yakın ise sinyal etkilenecektir. Bu sebeple  tesisatı mümkün olduğu kadar enerji iletim hatlarından uzak tutmak gerekir. Kablomuzun manyetik alandan etkilenmesini önlemeliyiz ki sinyalimiz olumsuz etkilenmesin. Aynı sebeple, kablolama sırasında, kıvrımları mümkün olduğunca  az tutmalıyız.
DUYURULAR VE HABERLER

Switchtech Ürünler Satışta

Yüksek Kazanç ; yüksek İzolasyon ; Sorunsuz kullan ...


Devamı...>>

Tüm Ürünlerimiz TOKİ Onaylıdır

...


Devamı...>>
NEDEN BARCOM
Kazan-kazan felsefesine dayalı güvenilir dostça hizmet. Müşteri güven ve memnuniyetine odaklı 35 yıllık geçmiş Her zaman söz ve sorumluluğunun arkasında
DÖVİZ KURU
Döviz
Kargo Takip
MAKİNA VE TEKNOLOJİ PARKIMIZ İZLEMEK İÇİN RESİMLERE TIKLAYINIZ